Modernizacje

Pracownik stoi na zbiorniku i go piaskuje

Piaskowanie

Przygotowując używane zbiorniki do modernizacji, wykorzystujemy technologię piaskowania, dzięki której jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić je z zabrudzeń, rdzy oraz pozostałości po wcześniej naniesionych warstwach takich jak lakier, farba czy powłoka bitumiczna. Proces ten stosowany jest zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz zbiorników, co umożliwia uzyskanie odpowiednio szorstkiej powierzchni, która ma znaczący wpływ na trwałość nowo nałożonych powłok. Piaskujemy zbiorniki różnego przeznaczenia - zbiorniki procesowe, zbiorniki na nawóz czy zbiorniki przeciwpożarowe.

Spawanie

Aby w pełni zadowolić klienta, nasza firma oferuje również dodanie nadprogramowych króćców do zamówionego zbiornika. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych króćców oraz właściwie przeprowadzonemu procesowi ich wspawania, używane zbiorniki Agrotex reprezentują wysoką jakość i najwyższą klasę bezpieczeństwa. Szczelność jest ważna, zwłaszcza w przypadku zbiornika na wodę pitną, zbiorników ppoż, na paliwo oraz wielu innych zbiorników do przechowywania cieczy.

Nakładanie powłok na powierzchnię zbiorników

Po wcześniej przeprowadzonym procesie piaskowania, na powierzchnię zbiornika zostaje nałożona antykorozyjna farba podkładowa typu minia. Następnie, w zależności od ustaleń z klientem i przeznaczenia zbiornika, nakładamy na niego kolejne warstwy takie jak: - żywica epoksydowa z atestem PZH, - pianka poliuretanowa, - farba chlorokauczukowa, - zabezpieczenie bitumiczne. W ten sposób zostaje przedłużona trwałość zbiornika i jego odporność, co jest ważne zarówno w przypadku zbiorników nadziemnych jak i podziemnych.